http://jds.multycourse.com.ua/ 0 0 ua e5fc750529d5152575148f1f42d477d3

УВАГА!

Не обрана стать. Вам необхідно перейти до профілю, обрати стать та зберегти внесені зміни.

Перейти до профілю
Закрити вікно
 
При натискані на цю кнопку ви потрапите на головну сторінку сайта
 
Це кнопка активації глосарія
   
Ця кнопка дозволяє скопіювати курс для офлайн проходження
 

Фон

color1 color2 color3
Дозволяє замінити колір фону робочої зони

Текст

Вибір мови:

Про нас

ДИТЯЧИЙ ФОНД «ЗДОРОВ’Я ЧЕРЕЗ ОСВІТУ»

Громадська організація Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» діє з 2000 року (Свідоцтво Міністерства юстиції України № 34 від 31.05.2000).

Фонд спрямовує свою діяльність на розробку та впровадження в навчальних закладах програм, які базуються на формуванні життєвих навичок здорового способу життя та профілактики соціально небезпечних захворювань. Організація працює над покращенням якості навчання шляхом формування у дітей життєвих навичок, які допоможуть їм подолати щоденні виклики та пристосуватися до життя у мінливому світі.

Головні види діяльності: впровадження соціальних проектів для розвитку освітніх навчальних програм для учнів, учителів і батьків з питань здорового способу життя, профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.

З 2004 року надруковано 1,2 млн.  примірників видань, у 2006-2012 роках пройшли навчання понад 20 000 вчителів та 2,5 мільйони учнів.

Організація співпрацює з Агенціями ООН (ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Фонд народонаселення ООН), Німецьким бюро співробітництва (GIZ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Корпусом миру США в Україні. Національні партнери – Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, регіональні інститути післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська спілка вчителів і тренерів» (ВСЕСВІТ). 

Основні проекти, які впроваджено організацією

Головними досягненнями діяльності фонду на поточний момент є:

  1. Продовжується впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах України програм превентивної освіти на основі життєвих навичок, розроблених спільно с фахівцями МОН. За цими програмами у 2005-2014 роках було підготовлено понад 20 тисяч вчителів початкової, основної і старшої школи
  2. Створено навчально-методичні комплекти для забезпечення викладання предмета «Основи здоров’я» та навчального курсу «Школа проти СНІДу» (всього понад 30 найменувань).
  3. Видано понад 900 тис. примірників розроблених підручників і посібників, за якими пройшли навчання понад 2,5 млн. учнів.
  4. Діяльність з впровадження програм превентивної освіти отримала високу оцінку міжнародних експертів: «…впровадження освіти на основі життєвих навичок у навчальні плани шкіл є видатним досягненням…» (Комплексна зовнішня оцінка Національних заходів з протидії СНІДу в Україні», січень 2009, с.97).
  5. Створені програми було включено окремими компонентами до Загальнодержавної програми на 2009-2013 роки з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу;
  6. Кабінетом Міністрів України затверджено Державні стандарти  для основної та старшої школи з предмета «Основи здоров'я», у розробці яких приймали активну участь члени ГО «Здоров’я через освіту».
  7. Міністерством освіти і науки, молоді та України затверджено. навчальні програми з предмету «Основи здоров'я» для 1-9  класів загальноосвітніх навчальних закладів, співавторами яких є члени організації.

Фонд «Здоров’я через освіту» також гідно представляє Україну на міжнародних конференціях з питань превентивної освіти. Зокрема, у 2010 році члени фонду у складі офіційної делегації представляли Україну на XVIII Міжнародній конференції з ВІЛ/СНІДу (18-23 липня 2010, Відень, Австрія), у роботі якої взяли участь понад 20 тисяч делегатів з усього світу.


У 2011 році ‑ представляли Україну на двох міжнародних заходах: регіональній конференції під егідою ЮНЕСКО «Підвищення ефективності профілактичних програм для підлітків та молоді в країнах Центральної Азії та Східної Європи» (19-21 квітня, Алмати, Казахстан) та на міжнародній науково-практичній конференції «Діти та ВІЛ-інфекція» (29 червня - 01 липня 2011).


У 2011 році представники організації приймали активну участь у підготовці і проведенні круглого столу «Профілактична освіта та захист прав учнів і працівників освіти в умовах епідемії ВІЛ», який було проведено 10-11 листопада 2011 року у м. Києві за підтримки  МОНмолодьспорту та регіонального бюро ЮНЕСКО

У 2012 році за запрошенням ЮНЕСКО, представник фонду став учасником міжнародних технічних консультацій "Збільшення охоплення та підвищення якості шкільної превентивного освіти" (13-15 березня 2012, штаб-квартира ЮНЕСКО, Париж, Франція), у якій взяли участь 41 представник 40 країн світу.

Доповідь представника України з питань інституалізації комплексної превентивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах викликала жвавий інтерес і позитивну оцінку учасників.

10-11 лютого 2015 року представник фонду «Здоров’я через освіту» став учасником регіональної експертної наради з запобігання насилля в школі, що пройшла в Мінську (Республіка Білорусь).

16-18 лютого 2015 року В. Пономаренко в складі делегації від України став учасником Технічної консультації представників 17 країн Східної Європи та Центральній Азії (СЄЦА) з питань освіти в сфері здорового способу життя, яка відбулася в Стамбулі.

В Консультації взяли участь 62 експерти з національних міністерств, національних і міжнародних громадських організацій, неурядових організацій та установ Організації Об'єднаних Націй.

Метою консультацій було огляд прогресу і бар’єрів на шляху впровадження на національному рівні країн СЄЦА всеохоплюючих програм навчання здоровому способу життя на засадах розвитку життєвих навичок.

Спеціалісти фонду протягом 2006-2015 років надавали і продовжують надавати методичну допомогу спеціалістам Республіки Таджикистан і Республіки Білорусь.
 

В якості міжнародних експертів Т.В.Воронцова і В.С. Пономаренко у 2006-2009 роках провели навчання спеціалістів Міністерства освіти Таджикистану, а також допомогли удосконалити  навчальну програма для учнів 7-9 класів «Здоровий спосіб життя». 

 

У 2008 році на замовлення Міністерства освіти  Таджикистану та представництва ЮНІСЕФ в Таджикистані, українськими експертами колег було створено навчально-методичний комплект для учнів і вчителів 7-9 класу.


У 2008 році фахівцями фонду розроблено програму факультативного курсу «Здоровий спосіб життя» для 5-7 класу в Республіці Білорусь.

У 2010 -2011 роках,  на замовлення USAID- Таджикистан, було вдосконалено зміст Safe Schools Program (USAID Quality Learning Project) і підготовлені національні тренери республіки Таджикистан.

У 2011 році на замовлення представництва ЮНФПА в Таджикистані експертами фонду розроблено навчально-методичні посібники для учнів і вчителів 10 класу з курсу «Здоровий спосіб життя».

За надану українськими фахівцями  методичну допомогу зарубіжні партнери неодноразово висловлювали вдячність Міністру освіти і науки України.